Jak přejít k Webhostingu C4


Revize textu: 14.2.2020

Pro převod stávajících služeb k Webhostingu C4 je třeba udělat následující kroky:

 • Vyplňte objednávku na našich stránkách.
  Obratem vám dorazí platební instrukce a přístup do administračního systému (včetně např. FTP přístupu), takže můžete okamžitě připravovat web. Instrukce k převodu domény pod našeho registrátora posíláme po obdržení platby.
 • Zazálohujte si současný obsah u původního poskytovatele.
  Soubory zazálohujte přes FTP, databázi vyexportujte pomocí aplikace phpMyAdmin. Chcete-li zazálohovat i e-mailové zprávy, stáhněte je pomocí protokolu IMAP do lokálních složek nějakého poštovního klienta (Thunderbird, Microsoft Outlook apod).
 • Nahrajte obsah na naše servery.
  Soubory nahrajte přes FTP, databázi naimportujte pomocí aplikace phpMyAdmin nebo Adminer. Kopírujete-li na naše servery systém, který potřebuje pro svoji funkčnost aktivaci některých knihoven nebo změnu konfiguračních direktiv, nastavte je v administračním systému hostingových služeb. Potřebné knihovny najdete vždy v odstavci Další nastavení u příslušného instalačního návodu v našich návodech. U redakčních systémů je obvykle třeba upravit konfigurační soubor, případně nastavení v databázi. Příslušné návody na úpravy konfiguračních souborů a databáze jsou k dispozici v našich návodech.
 • Otestujte funkčnost webu.
  Funkčnost webu, ještě před nasměrováním domény na naše servery, lze otestovat pomocí úpravy souboru hosts nebo přes dočasný alias.
 • Vytvořte si u nás e-mailové schránky.
 • Dejte nám pokyn k nasměrování domény na naše servery.
 • Tip: Chcete-li mít jistotu, že např. během změny poskytovatele služeb nepřijdete o nějakou objednávku, doporučujeme po exportu databáze přepnout obchod u původního poskytovatele do režimu údržby.

V případě problému nebo dotazu, nás neváhejte kontaktovat.