Vytvoření dočasného aliasu pro otestování webu před nasměrováním na servery Webhostingu C4

Pro otestování webu ještě před nasměrováním domény na servery Webhostingu C4 doporučujeme upravit soubor hosts, viz návod na adrese http://navody.c4.cz/hosts.

V případech, kdy není možné upravit soubor hosts, nebo web potřebuje testovat více uživatelů na více počítačích, je možné požádat o vytvoření dočasného aliasu, přes který bude možné web zobrazit.

Tento alias bude ve tvaru http://nazev-vasi-domeny.alias.c4.cz.

Problém u dočasného alisu je v tom, že se u většiny aplikací v konfiguračním souboru nebo i v databázi nastavuje adresa aplikace. Pro správnou funkci aplikace na dočasném aliasu je pak třeba nastavit adresu http://nazev-vasi-domeny.alias.c4.cz, nikoli http://www.nazev-vasi-domany.cz/. Po otestování webu, před finálním nasměrováním domény na hostingové servery, bude třeba adresu opravit.

Po nasměrování domény na hostingové servery je třeba požádat o zrušení dočasného aliasu.

POZOR: Pokud po nasměrování domény na naše servery nepožádáte o zrušení dočasného aliasu, může být váš web ze strany vyhledávačů penalizován (kvůli duplicitnímu obsahu na různých názvech webu), případně může dojít u vyhledávačů k nežádoucí indexaci webu na dočasné adrese.

Požadavek na vytvoření dočasného aliasu je třeba odeslat přes autorizovaný formulář v administraci, o jeho zrušení lze požádat i neautorizovaně.

 

Šablona žádosti - vytvoření dočasného aliasu

Dobrý den,

prosím o vytvoření dočasného aliasu za účelem testování webu před nasměrováním domény na vaše servery.

Web: ...

Jsem obeznámen s tím, že mám po dopřevedení domény domény požádat o jeho zrušení.


Děkuji.

S pozdravem
...

Šablona žádosti - zrušení dočasného aliasu

Dobrý den,

prosím o zrušení dočasného aliasu ... 


Děkuji.

S pozdravem
...