Přesun aplikace PrestaShop k Webhostingu C4

Pro přesun již fungujícího systému musíte mít nainstalovaného nějakého FTP klienta a dále FTP přístup k původnímu hostingu a do správy MySQL databáze (PhpMyAdmin / Adminer).

Postup je pak následující:

 1. Zkopírování souborů přes FTP (server >> lokální PC)
  Pomocí FTP stáhněte všechny soubory z původního hostingu do vašeho lokálního počítače (viz http://navody.c4.cz/total-commander-ftp-klient).
 2. Zkopírování souborů přes FTP (lokální PC >> server)
  Pomocí FTP nahrajte všechny soubory z lokálního počítače na náš hosting (viz http://navody.c4.cz/total-commander-ftp-klient).
 3. Export DB (server >> lokální PC)
  Pomocí webového rozhraní PhpMyAdmin nebo Adminer vyexportujte databázi z původního hostingu do vašeho lokálního počítače (http://navody.c4.cz/phpmyadmin-export-databaze nebo http://navody.c4.cz/adminer-export-databaze).
 4. Import DB (lokální PC >> server)
  Vytvořte novou databázi v administračním systému hostingových služeb a pomocí webového rozhraní PhpMyAdmin nebo Adminer naimportujte databázi z lokálního počítače na náš hosting (http://navody.c4.cz/phpmyadmin-import-databaze nebo http://navody.c4.cz/adminer-import-databaze).
 5. Aktivace potřebných knihoven
  Aktivujte si knihovny potřebné pro běh systému (https://faq.c4.cz/nastaveni-konfiguracnich-direktiv-a-knihoven), jejich seznam najdete v odstavci Další nastavení na stránce http://navody.c4.cz/prestashop-instalace-a-cestina.
 6. Úprava konfiguračního souboru
  Upravte konfigurační soubor PrestaShopu (http://navody.c4.cz/prestashop-konfiguracni-soubor).
 7. Nastavte výkon PrestaShopu (https://faq.c4.cz/optimalni-nastaveni-prestashopu)

Pokud jste v předchozích krocích postupovali správně, můžete si pomocí návodu na adrese http://navody.c4.cz/hosts nebo pomocí dočasného aliasu překontrolovat na vašem počítači, jestli se aplikace zobrazuje správně tak, jak jste ji měli u původního poskytovatele.

Pokud se na některém kroku zaseknete, kontaktujte nás, rádi vám poradíme.