Transfer existující domény k Webhostingu C4


Revize textu: 31.12.2020

Při objednání existujících domén (CZ, EU, SK, COM, NET, INFO, BIZ, ORG, NAME) jsou obvykle domény převáděny pod našeho registrátora General Registry. Zda se bude doména převádět, lze zvolit v prvník kroku objednávky.

U českých domén převádíme i kontakt držitele domény.

Instrukce k převodu odesíláme, jakmile dorazí peníze na náš účet.

Hlavní argumenty pro převod

  1. V rámci C4 Hostingu jsou domény prvním rokem v ceně. Abychom domény mohli prodlužovat za zákazníka, potřebujeme je mít pod naším registrátorem, kde jsme uvedeni jako plátci.
  2. Je praktické mít vše u jednoho poskytovatele a platit v jedné ceně. U zákazníků, kteří mají doménu u jiného poskytovatele než hosting, není neobvyklé, že doménu zapomenou prodloužit a vše jim pak z nenadání přestane fungovat. Chybu hledají u hostera, který situaci nemohl ovlivnit. V případě prodlení platby zákazníkovi odesíláme několik upomínek a snažíme se ho kontaktovat jak na tel. čísle, které je uvedeno jako kontaktní pro komunikaci, tak v případě nezdaru zkoušíme i tel. čísla, které nalezneme na webových stránkách. Motivace registrátora, u kterého je pouze doména, sehnat zákazníka, který nereaguje na výzvu k platbě je pochopitelně podstatně menší, než motivace hostera, který poskytuje zákazníkovi více služeb.
  3. Změny u vlastníka domény lze provádět pouze u registrátora, u kterého je doména umístěna. Abychom mohli zákazníky uspokojit v případě těchto požadavků, potřebujeme domény pod naším registrátorem.
  4. Dle pozitivních komentářů našich zákazníků jsou naše reakční doby podstatně menší, než reakce konkurence.

U české (CZ) domény zůstává vlastník během převodu nezměněný, u evropské (EU), slovenské (SK) a nadnárodních domén (COM, NET, INFO, BIZ, ORG, NAME) je vlastník zaktualizován podle údajů, které byly uvedeny v objednávce. Převod k jinému registrátorovi je kdykoli* možný.

Požadavek na nepřevádění domény lze zaslat i dodatečně - neautorizovaně nebo přes autorizovaný formulář v administraci.

*Nadnárodní domény lze převádět k jinému registrátorovi po 60 dnech od registrace nebo posledního transferu.

 

Šablona žádosti

Dobrý den, 
 
 
prosím, abyste nepřeváděli moji doménu a jen mi poslali nastavení, jak doménu nasměrovat na vaše servery.

Doména: ...

Beru na vědomí, že prodlužování domény a další akce související s doménou, budu řešit se svým registrátorem.

Děkuji.
 
 

S pozdravem
...