Navýšení kapacity Webhostingu C4 na 20 GB


Revize textu: 1.2.2023

Od září 2013 nabízí Webhosting C4 základní kapacitu 20 GB a automatické navyšování diskového prostoru o 2 GB každým rokem.

Vzhledem k tomu, že staré servery (mail3, mail5 a webservery s PHP 5.2, 5.3, 5.4 a 5.5) nemají takovou kapacitu, nebylo možné provést navýšení plošně.

Navýšení diskové kapacity pro starší zákazníky je možné za předpokladu, že požádají o přesun domény na novější servery s dostatečnou kapacitou. Nejdříve je ale třeba zjistit, zda web nebude mít problémy s PHP ve verzi 8.0, 7.4, 7.2 nebo 7.1. Mezi verzemi 8.0, 7.4, 7.2 a 7.1 si můžete přepnout u webů v administračním systému hostingových služeb. Při přesunu převádíme i e-mailové schránky na mailservery s vyšší kapacitou, proto je potřeba počítat s hodinovou nedostupností jak webových, tak e-mailových služeb. Maily, které dorazí během přesunu, čekají na našich MX serverech a jsou následně doručeny.

Přesuny provádíme v čase 10 - 18 hodin včetně víkendů.
 

Potřebujete neomezeně prostoru pro e-maily?

Po obdržení e-mailu, že doména byla přesunuta, nebudou služby hned funkční. Trvá hodinu, než se rozdistribuují nové DNS záznamy.


Požadavek na přesun domény za účelem navýšení diskového prostoru je třeba odeslat přes autorizovaný formulář v administraci.

 

Šablona žádosti

Dobrý den, 
 
 
prosím o přesun domény na servery s vyšší kapacitou za účelem navýšení hostingové kapacity na 20 GB.

Doména: ...
Datum a čas přesunu ... (10-18 hod. včetně víkendů)

Mám ověřeno, že mé weby nebudou mít problémy s PHP ve verzi 8.0, 7.4, 7.2 nebo 7.1. 
Beru na vědomí, že v čase přesunu a až hodinu po přesunu, budou webové i e-mailové služby nedostupné.

Děkuji.
 
 

S pozdravem
...