Doména se nepřevádí - jak nastavit DNS záznamy


Revize textu: 2.2.2020

Doporučujeme převod domény pod našeho registrátora. Jak probíhá převod a argumentaci, proč doménu převést, najdete na stránce Transfer existující domény k Webhostingu C4.

Pokud si nepřejete doménu převést pod našeho registrátora, je potřeba, abyste jí nastavili naše nameservery (varianta 1) nebo změnili příslušné DNS záznamy (varianta 2).

Varianta 1 - Změna nameserverů (doporučujeme)


Obvykle se provádí u registrátora domény. Změnou nameserverů se doména kompletně (weby/e-maily) nasměruje na naše servery. Pokud budete chtít, aby některé služby běžely u jiných poskytovatelů, nastavíte příslušné DNS ve Správě DNS v našem administračním systému hostingových služeb.

Požádejte u svého registrátora o změnu NS na následující hodnoty:

NS1: ns.skok.cz
NS2: ns2.skok.cz
NS3: ns3.skokcz.eu
NSSET pro českou doménu: NSS:C4:1

Staneme se tak správci DNS záznamů a doména začne během 24 hodin mířit na naše servery.

Varianta 2 - Změna DNS záznamů


Provádí se u správce DNS záznamů, což bývá webhoster nebo registrátor. Podle toho, jaké záznamy upravíte, nasměrujete na naše servery jen některé služby.

Jaké hodnoty nastavit u současného registrátora, zjistíte ve Správě DNS v administračním systému hostingových služeb. Přihlašte se do administračního systému hostingových služeb. Klikněte na položku menu Správa DNS.

Položka Správa DNS
Položka Správa DNS

Zobrazí se vám nastavení DNS, jaké by bylo na našich NS v případě převedení domény.

Přehled DNS s rozpisem, jaký záznam se týká jaké služby
Přehled DNS s rozpisem, jaký záznam se týká jaké služby

Nastavte u vašeho současného registrátora záznamy podle služeb, které u nás chcete využívat.

  • POZOR: Hodnoty, které jsou uvedené v tabulce, platí pro naši vzorovou doménu nazev-vasi-domeny.cz. Pro vaší doménu si musíte zobrazit hodnoty ve Správě DNS, viz instrukce výše.
  • POZOR: Při použití varianty 2 - Změna DNS záznamů může dojít v rámci balancování zátěže výjimečně k nefunkčnosti webových nebo e-mailových služeb. Pak je třeba DNS záznamy u správce NS upravit na hodnoty nového serveru.