Změna vlastníka domény

Změna vlastníka domény probíhá jinak pro českou, evropskou, slovenskou i nadnárodní doménu.

U české domény připravíme a zašleme PDF dokument, který je třeba vytisknout, podepsat úředně ověřeným podpisem právoplatným majitelem domény a zaslat pozemní poštou registrátorovi. Podepisuje-li dokument statutární orgán právnické osoby, je třeba registrátorovi odeslat i aktuální výpis z obchodního rejstříku nebo jiný dokument, který dokládá oprávněněnost podepisujícího jednat za tuto osobu.

U evropské domény probíhá autorizace změny vlastníka pomocí auth-info kódu, který necháme zaslat (případně si ho může nechat zaslat sám zákazník, viz Získání Auth info (Transfer secret) kódu) na e-mail vlastníka domény a ten nám ho následně přepošle. Vzhledem k tomu, že evropský registrátor požaduje při změně vlastníka domény platbu za prodloužení domény na další rok, bude nejdříve vystaven zálohový doklad na prodloužení domény a po jeho zaplacení teprve iniciujeme tuto změnu. Zálohový doklad odesíláme na kontaktní e-mail uvedený v administračním systému hostingových služeb u příslušené domény.

U slovenské domény zasíláme na kontaktní e-mailovou adresu držitele domény (uvedeného v registru SK domén) autorizační e-mail. Po potvrzení je změna provedena.

U nadnárodních domén připravíme a zašleme PDF dokument, který je třeba vytisknout, podepsat úředně ověřeným podpisem právoplatným majitelem domény a zaslat pozemní poštou registrátorovi. Podepisuje-li dokument statutární orgán právnické osoby, je třeba registrátorovi odeslat i aktuální výpis z obchodního rejstříku nebo jiný dokument, který dokládá oprávněněnost podepisujícího jednat za tuto osobu. Po obdržení dokumentu budou ze strany nadnárodního registrátora (TUCOWS) odeslány validační e-maily původnímu i novému vlastníkovi domény, která je třeba potvrdit (kliknutím na odkaz a zaškrtnutím souhlasu). Bez tohoto potvrzení nebude změna vlastníka domény dokončena. Postup konfirmace je popsaný na stránce Nadnárodní doména - konfirmace e-mailů při změně vlastníka.

V souvislosti se změnou potřebujeme údaje nového vlastníka. Vyplňte a odešlete následující formulář.

 


* povinné položky

Upozorňujeme, že změnou vlastníka domény se fakturační a kontaktní údaje hostingových služeb nemění. Změňte si je v administračním systému hostingových služeb.