Podvodné e-maily z @dnscr.org


Revize textu: 7.7.2020

Další varianta strašení majitelů domén. Klienti s doménou .CZ jsou osloveni z e-mailu @dnscr.org, že si doménu s koncovkou .COM / .NET / ORG apod. chce někdo cizí zaregistrovat a jsou vmanipulováni do rychlé registrace. Za trojnásobnou cenu.

Podobnou praktiku v minulosti používala např. Česká doménová centrála.

Vážený pane/Vážená paní,

Chtěli bychom vás informovat, že jsme obdrželi žádost o registraci názvu domény www.cesky-webhosting.net. V našem systému vidíme, že jste majitelem domény www.cesky-webhosting.cz. Chtěli bychom vám nabídnout možnost registrace názvu domény www.cesky-webhosting.net pro vás.

Jestliže si název domény zaregistruje třetí strana, může to mít dalekosáhlé následky. Může to zahrnovat zmatení nástrojů vyhledávání nebo poškození dobrého jména.

Nicméně, třetí stranu můžeme odmítnout a přesměrovat název domény www.cesky-webhosting.net na váš aktuální název domény www.cesky-webhosting.cz.

V podstatě to znamená, že získáváte možnost prvního výběru názvu domény. Tím předejdete problémům v budoucnosti.

Vaše doménové jméno zaregistrujeme po dobu deseti let. Nejen, že váš název domény bude po tuto dobu registrován, ale také bude chráněn. Roční poplatek je 799 za rok. Cena celkem je 7999 (bez DPH). Roční fakturace bohužel není možná.

Chtěli byste registrovat název domény pro vlastní organizaci? Na tento e-mail reagujte do 48 hodin od převzetí tohoto e-mailu, rovněž uveďte své jméno, adresu a číslo plátce DPH.

V případě, že vyjádříte svůj souhlas, žádost třetí strany zamítneme a název domény zaregistrujeme pro vás.

S pozdravem,

Adam Novák

DNS CR

www.dnscr.org

Dorazil vám tento e-mail?

Ignorujte ho.